D E C E M B E R

O Pohár Reštaurácie Šport - Košice

1.miesto - Old Boys Real

4.miesto - Old Boys Pronto Boy

Už 8.ročník turnaja o Pohár reštaurtácie Šport sme usporiadali v sobotu 7.decembra. Turnaj sa po ročnej prestávke znovu uskutočnil v Infiniti aréne. Aj tohto roku bol tento turnaj súčasťou Pohára priateľstva. Bolo to však s najväčšou pravdepodobnosťou poslednýkrát, pretože zdá sa, že Poháru priateľstva odzvonilo.
Výsledky turnaja :
Sídl.Ťahanovce - Real 0:3  Knap 2, J.Kačmarik, Wandex - Halmaj 1:1  Becse Cs. - Jakab, Pronto - Sídl.Ťahanovce 0:2  Kolodžej, Študenc, Real - Wandex 5:2  J.Kačmarik 3, Knap 2 - Susnyák, Litvin, Halmaj - Pronto 3:4  Torok, Szegedi, Molnár -  Timko 2, P.Kačmarik, Janočko, Sídl.Ťahanovce - Wandex 2:0  Kolodžej 2, Real - Halmaj 1:5  Knap - Jakab 2, Grebely, Szegedi, Jordán, Wandex - Pronto 1:1  Csontos - Janočko, Halmaj - Sídl.Ťahanovce 1:1 Torok - Droppa,  Pronto - Real 2:6  P.Kačmarik, Timko - Hmelár 2, Šuster 2, Knap, Matyasek.

3 - Kolodžej /Sídl.Ťahanovce/, Jakab /Halmaj/, Timko /Pronto/
2 - Hmelár, Šuster /Real/, Torok, Szegedi /Halmaj/, P.Kačmarik, Janočko /Pronto/
1 - Matyasek /Real/, Droppa, Študenc /Sídl.Ťahanovce/, Grebely, Jordán, Molnár /Halmaj/, Susnyák, Becse Cs.,
     Litvin, Csontos /Wandex/

Na turnaji sme nastúpili v týchto zostavách :
R E A L : Matisz - Hmelár /2 góly/, Papcun, Baník, Knap /6 gólov - najlepší strelec turnaja/, Šuster /2 góly/, Jokeľ, Matyasek /1 gól/, J.Kačmarik /4 góly/, Fabrici
P R O N T O : Kozel, Szabadko - Kováč, Mida, Čurma, Timko /3 góly/, P.Kačmarik /2 góly/, P.Urban, Kušnír, Janočko /2 góly/, Lehocký, Macinský.

Real obhájil minuloročné prvenstvo. Hral technicky útočný futbal, nastrieľal najviac gólov. Mrzieť ho musí jediná prehra a to s Halmajom rozdielom štyroch gólov. Nad týmto mužstvom sme už nevyhrali dva roky.
Pronto Boy neobhájil minuloročné druhé miesto, skončil na štvrtom mieste. Škoda, že dokázal vyhrať iba jeden zápas.
Tak ako po iné roky, i tento rok bol turnaj súčasťou Pohára priateľstva. Ako som spomenul na začiatku, Pohár priateľstva končí. Ja už nemienim organizovať niečo také, kde rok po roku, turnaj po turnaji je medzi mužstvami nevraživosť, hádky, pomaly až bitky. Ustavične sa nadáva na rozhodcov a kamarátstvo, športové priateľstvo už neexistuje. Netýka sa to nášho mužstva a Wandexu. Každý kto sa zúčastňuje tohto turnaja, určite vie, o čom hovorím. Vydržali sme 6 rokov, boli to pekné roky, turnaje mali svoje čaro a priateľskú atmosféru. Je na čo spomínať. Po posledných nervóznych turnajoch však bolo len otázkou času, kedy sa táto spolupráca skončí. Myslím si, že práve teraz po našom turnaji nastal ten správny čas ukončiť túto spoluprácu a prerušiť spoločné kontakty.

_____________________________________________________________________________________________________

N O V E M B E R

Turnaj bývalých miniligových mužstiev

4.miesto

Nedeľa 24.novembra bola dňom, kedy sa v Infiniti aréne usporiadal turnaj bývalých hráčov nad 45 rokov. Turnaj sa uskutočnil pri príležitosti 40.výročia založenia miniligy v Košiciach. Samotného turnaja sa zúčastnilo 8 mužstiev, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín:
Skupina A : Reštaurácie, Družbyt, Feyenoord, Údržba
Skupina B : MLADOSŤ /Real/, Astra, MTH, Atlanta.

Na turnaji sme hrali v zostave :
D.Urban - Lehocký, Mida, Kováč, Papcun, Čurma, Mida /1 gól/, Matyasek /3 góly/, Pizúr /1 gól/, Heki.

O K T Ó B E R

Pohár Priateľstva - turnaj č.3 Hidas /H/

2.miesto

Tretí turnaj 6.ročníka Pohára Priateľstva sa odohral v sobotu 12.októbra za krásneho slnečného počasia v maďarskom Hidasnémeti. Hralo sa na dvoch ihriskách 2x20 minút v počte brankár + 7 hráčov v poli.
Naše výsledky :
REAL - Sídl.Ťahanovce 3:0  Knap 3, Halmaj - REAL 2:1  Matyasek, REAL - Wandex 2:2  Matyasek 2

Tabuľka turnaja :
1.Halmaj                    3   3   0   0   12: 4   9
2.REAL                       3   1   1   1     6: 4   4
3.Wandex                  3   1   1   1     7: 8   4
4.Sídl.Ťahanovce     3   0   0   3     2:11  0

Matisz /najlepší brankár turnaja/ - Mida, Hmelár, Baník, Šuster, Knap /3 góly/, Bilička, J.Kačmarik, Matyasek /3 góly/, Fabrici, Barboriak, Lehocký

Vyhodnotenie zápasov :
1.zápas - Sídl.Ťahanovce - zápas proti mužstvu, ktoré na turnaj prišlo iba s ôsmimi hráčmi. Veľmi pomaly sme sa rozbiehali, trvalo nám hodnú chvíľu pokým sme si uvedomili, že sa už zápas hraje. Súper pozorne bránil na svojej polovici ihriska a nám sa podarilo strelecky presadiť až v závere polčasu zásluhou Ondra Knapa. Ten istý hráč pridal v druhom polčase ďalšie dva góly a jeho hattrick znamenal naše povinné víťazstvo v úvode turnaja. Novic v našej bráne - Paľo Matisz - sa musel blysnúť dvomi zákrokmi pri príležitostiach súpera.
2.zápas - Halmaj - s týmto mužsvom sme už dva roky nevyhrali. Začali sme dobre a zásluhou Matyaseka sme sa ujali vedenia. Ten istý hráč mal ďalšiu možnosť na skórovanie, netrafil však bránu súpera. Hráčom Halmaja sa ešte do polčasu podarilo vyrovnať. V druhom polčase to bol takisto mimoriadne vyrovnaný zápas, v ktorom bolo jasné, že kto dá druhý gól, tento zápas aj vyhrá. Bohužiaľ, bol to náš súper a jednogólový náskok si udržal až do konca zápasu.
3.zápas - Wandex - začiatok sme mali sľubný, ibaže strela Knapa sa odrazila od tyčky do tyčky a brankár súpera loptu chytil. Gól z toho nebol a náš výkon postupne upadal, súperovi sme svojimi chybami núkali možnosť ujať sa vedenia. On to aj využil a polčas sme prehrali o gól. Na začiatku druhého polčasu sme inkasovali druhýkrát a zdalo sa, že tento zápas prehráme. Na prekvapenie, prebrali sme sa. Do útoku zavelil Jano Matyasek a dvomi gólmi nás znovu dostal do zápasu. Na strelenie víťazného gólu nám už nezostali sily, i keď súper mal šťastie, keď po Knapovej strele zazvonila tyčka.
Už po tomto turnaji sú hráči Halmaja víťazmi 6.ročníka Pohára Priateľstva. My sa s hráčmi Wandexu pobijeme o druhé miesto. V tomto ročníku turnaja sme ešte nad maďarskými mužstvami nevyhrali. Víťazstvá sme dosiahli iba nad Sídl.Ťahanovce. Po takýchto nevyrovnaných výkonoch budeme radi, keď skončíme aspoň na celkovom druhom mieste.

S E P T E M B E R

Pohár Priateľstva - turnaj č.2 Košice

2.miesto

V sobotu 14.septembra sa umelý trávnik na ZŠ Bruselská stal dejiskom druhého z turnajov 6.ročníka Pohára Priateľstva. Hralo sa za zamračenej oblohy v počte brankár + 7 hráčov v poli, hralo sa 2x15 minút.
REAL - Halmaj 0:0, Wandex - REAL 0:0, REAL - Sídl.Ťahanovce 3:2  J.Kačmarik 3

1.Halmaj                     3   2   1   0   5:1   7
2.REAL                       3   1   2   0   3:2   5
3.Sídl.Ťahanovce     3   1   0   2   5:8   3
4.Wandex                  3   0   1   2   1:3   1

Židzik, Janočko - Hmelár, Mida, Papcun, Kováč, J.Kačmarik /3 góly/, Šuco /najužitočnejší hráč turnaja/, Kušnír, Matyásek, Švec, Lehocký

1.zápas - Halmaj - zápas sme začali veľmi dobre a hneď v úvode sme mali tri príležitosti, ktoré sme však nevyužili. Boli to šance, aké sa v zápase týchto súperov musia premieňať. Nedali sme gól, k slovu sa dostali aj hostia a dvakrát musel zasahovať Židzik v našej bráne. Aj v druhom polčase sme mali možnosť skórovať, ibaže tá koncovka... A tak nečudo, že sme zbytočne stratili dva body.
2.zápas - Wandex - aj v tomto zápase sme v obrane hrali spoľahlivo, znovu sme si vypracovali aj šance. Nenašiel sa však nik, kto by loptu prepasíroval do siete súpera. Čo z toho, že máme šance, v poli hráme kombinačne dobre, keď z brankárov súpera robíme hviezdy.
3.zápas - Sídl.Ťahanovce - konečne sa nám podarilo streliť gól. Zdalo sa, že zápas bude v našej réžii. Nepridali sme však druhý gól a tak prišiel trest. Nechali sme vystreliť súperovho hráča z 12 m a bolo vyrovnané. V druhom polčase sme urobili neskutočný kiks, ktorý náš súper využil a dostal sa do vedenia. Ku cti nám slúži, že sme sa nevzdali a dvomi gólmi J.Kačmarika sme otočili skóre zápasu vo svoj prospech. I keď sme ďalší gól nepridali, konečne sme sa tešili zo získania troch bodov.
Tak ako v prvom turnaji, i dnes sme hrali kombinačne najlepší futbal zo všetkých mužstiev. Kombinujeme, prihrávame si, len tá koncovka je katastrofálna. Musíme sa z toho dostať. Keď sa to tak stane, budeme hrať futbal s radosťou a jednotlivé zápasy budeme v pohode vyhrávať. Ak nie, bude to naďalej veľké trápenie a zbytočná nervozita na ihrisku.

A U G U S T

Pohár Priateľstva - turnaj č.1 Halmaj                                                                                                                3.miesto

Maďarské mestečko Halmaj sa stalo dnes, v sobotu 31.augusta, dejiskom prvého turnaja 6.ročníka Pohára Priateľstva. Privítalo nás príjemné letné počasie, zápasy sa odohrali na trávnatom ihrisku. Turnajové zápasy sa hrali na šírku futbalového ihriska v počte brankár + 7 hráčov v poli, hralo sa 2x20 minút.
REAL - Wandex 1:1 J.Kačmarik, Halmaj - REAL 2:1 Hmelár, REAL - Sídl.Ťahanovce 4:1 Kušnír 2, J.Kačmarik, Matyásek

1.Wandex                   3   2   1   0   8: 2   7
2.Halmaj                     3   2   0   1   6: 6   6
3.REAL                       3   1   1   1   6: 4   4
4.Sídl.Ťahanovce
    3   0   0  3   2:10   0

Židzik - Papcun, Mida, Šuco, Šuster, J.Kačmarik /2 góly/, Kušnír /2 góly/, Matyásek /1 gól/, Hmelár /1 gól - najlepší hráč turnaja/, Janočko, Lehocký.

1.zápas - Wandex -  zápas sme začali dobre, vypracovali sme si zopár príležitosti, bohužiaľ bez gólového efektu. Naopak,  bol to náš súper, keď po rohovom kope jeho útočník otvoril hlavou skóre zápasu. Bol to tvrdý úder pod pás. Aj v druhom polčase sme boli aktívnejší, len tá koncovka. Napokon sa nám tri minúty pred koncom podarilo vyrovnať
a týmto výsledkom sa zápas aj skončil.
2.zápas - Halmaj - vyrovnaný zápas, v ktorom súper nastrelil tyčku. Snažili sme sa o kontry, gól sa nám streliť nepodarilo. Do konca prvého polčasu sa domáci ujali vedenia hlavou. Nám sa podarilo vyrovnať v polčase druhom zásluhou Hmelára. Bolo jasné, že kto dá druhý gól, vyhrá tento zápas. 7 minút pred koncom rozhodca odpískal problematickú penaltu v prospech Halmaja, ktorú domáci hráč premenil. I keď sme sa snažili  vyrovnať,  šance sme si vypracovali, avšak bez úspechu.
3.zápas - Sídl.Ťahanovce - zásluhou Kušníra sme sa ujali vedenia, v druhom polčase sme pridali druhý gól. Miesto toho, aby sme sa ukľudnili, vyrobili sme v obrane kiks, ktorý snaživý súper využil. Na prekvapenie nás tento gól nepoložil a zvýšeným úsilím a zlepšením koncovky sa nám podarilo streliť ďalšie dva góly, ktoré rozhodli o našom víťazstve rozdielom triedy v tomto zápase.
I keď sme skončili až na 3.mieste, predsa len je potrebné pochváliť naše mužstvo za bojovný výkon. Snažili sme sa hrať počas celého turnaja technicky futbal. To sa nám aj podarilo. Vypracovali sme si množstvo príležitosti, ktoré sme však v prvých dvoch zápasoch nevyužili a tak sme boli bez víťazstva. Koncovku sme si zlepšili až v treťom zápase a v ňom sme sa konečne dočkali aj prvého víťazstva.

J Ú N

Turnaj starých pánov - Valča

1.miesto

Sobota 8.júna bola dňom, kedy sme akceptovali pozvánku našich kamarátov, starých pánov z Martina-Priekopy, zúčastniť sa futbalového turnaja. Turnaja sa okrem našich dvoch mužstiev zúčastnili aj starí páni Trnového z okolia Žiliny. Zápasy turnaja hraného za ideálneho futbalového počasia sa hrali 2x30 minút.

Martin-Priekopa - Trnové 0:4, Trnové - REAL 1:3  Timko, Matyásek, Marinčák, Martin-Priekopa - REAL 2:5  Timko 2, Bilička, Marinčák, Kušnír.

1.REAL                        2   2   0   0   8:3   6
2.Trnové                     2   1   0   1   5:3   3
3.Martin-Priekopa     2   0   0   2   2:9   0

Vargovčák - Hmelár, Papcun, Baník, Heki, Šuco, Bilička /1 gól/, J.Kačmarik, Marinčák /2 góly/, Matyásek /1 gól/, Timko /3 góly/, Tyč, Džubara, P.Kačmarik, Kušnír /1 gól/, Lehocký.

Vyhodnotenie turnaja :
1.zápas - Trnové - začali sme dobre, gól sa nám však streliť nepodarilo. Naopak, bol to náš súper, ktorého prvý pobyt v našej šestnástke v 9.minúte znamenal jeho vedúci gól. Z inkasovaného gólu sme sa prebrali a prišli aj naše šance, ktoré však ani Marinčák a ani Bilička nevyužili. Ako sa strieľajú góly, to ukázal Pali Timko, keď preloboval brankára súpera a bolo vyrovnané. Sláva, Pali dal gól! Toto od neho potrebujeme, na to je na ihrisku. Na náš vedúci gól sme museli čakať až do druhého polčasu, hlavou ho strelil Jano Matyásek. Poisťovací tretí gól pridal šesť minút pred koncom zápasu strelou spoza šestnástky novic v našom mužstve Marek Marinčák.
2.zápas - Martin-Priekopa - na domácich sme spustili doslova uragán a už po prvom polčase bolo vymaľované. Využívali sme príležitosti, navyše domáci urobili aj chyby v obrane. čo bola voda na náš mlyn. Druhý polčas, to už bola iná káva. S loptou sme chceli ísť až do bránky, hrali sme na krásu a parádičky, nečudo, že za tridsať minút sme nedali ani jeden gól. Naopak, snaživí domáci hráči  vycítili svoju šancu a zaslúžene boli odmenení strelením dvoch gólov, čím sa im podarilo skorigovať nepriaznivý výsledok. Naše víťazstvo v tomto zápase i v celom turnaji ohrozené nebolo. Našťastie!
Zaujímavý turnaj v peknom futbalovom prostredí. Dokázali sme dvakrát vyhrať, v každom zápase sme si však vybrali tridsať minútovú oddychovku, nevypomstilo sa nám to, chválabohu. Na záver turnaja bolo posedenie najskôr v prírode a potom aj v miestnej krčme. Pochutnali sme si na chutnej klobáske, popili sme zopár pív, niektorí aj pritvrdili, všetko však v slušnej počestnosti. Nečudo, že cesta domov bola bez zbytočných rušivých momentov.

Turnaj odohralo 16 hráčov, v celkovom veku 699 rokov, priemerný vek bol 43,6 roka:
Vargovčák (50 r.), Hmelár (39 r.), Papcun (56 r.), Baník (45 r.), Heki (44 r.), Šuco (37 r.), Bilička (51 r.), J.Kačmarik (36 r.), Marinčák (31 r.), Matyásek (44 r.), Timko (33 r.), Tyč, (53 r.), Džubara (57 r.), Kušnír (40 r.), P.Kačmarik (33 r,), Lehocký (50 r.).

Turnaj nad 35 rokov - V.Meziříčí /ČR/

4.miesto

V sobotu 1.júna sme zavítali do českého mestečka Velké Meziříčí na turnaj, kde sme pricestovali obhajovať minuloročné prvenstvo. Turnaja sa malo zúčastniť 12 mužstiev, vznikol však problém kvôli nepriaznivému počasiu a tak sa napokon turnaja zúčastnilo 5 mužstiev - tri domáce Slza, Lesáci a FC VM, jedno bulharské mužstvo z Plovdivu a pätorku účastníkov sme doplnili my.
Lesáci - Plovdiv 2:1, REAL - Slza 1:0 J.Hojda, REAL - Plovdiv 3:0 J.Hojda, Kušnír, Fenčák, Slza - FC VM 2:0, FC VM - Lesáci 0:0, Slza - Plovdiv 3:1, Lesáci - REAL 2:1 J.Hojda, Plovdiv - FC VM 1:3, Slza - Lesáci 0:0, FC VM - REAL 1:0.

1.Lesáci VM             4   2   2   0   4:  2   8
2.Slza VM                 4   2   1   1   5:  2   7
3.FC VM                    4   2   1   1   4:  3   7
4.REAL                      4   2   0   2   5:  3   6
5.Plovdiv                  4   0   0   4   3:11   0

Na turnaji sme nastúpili v zostave :
Heki /100.zápas v našom drese/ - Baník, Mida, Lehocký, J.Hojda /3 góly - najlepší strelec turnaja/, Papcun, Kušnír /1 gól/, Fenčák /1 gól/, Janočko.

1.zápas - Slza VM - vyrovnaný zápas, od začiatku ktorého bolo zrejmé, že o víťazovi tohto duelu môže rozhodnúť jediný gól. Na naše šťastie strelil ho Jožko Hojda a tak sme tento turnaj začali ziskom troch bodov.
2.zápas - Plovdiv - najslabší účastník turnaja. Rýchle sme strelili vedúci gól, ešte do prestávky sme pridali aj poisťovací druhý gól. Po prestávke sme náš náskok zvýšili a súpera sme do konca zápasu k ničomu nepustili.
3.zápas -
Lesáci VM - v 7.minúte sa súper ujal vedenia, o päť minút bolo vyrovnané zásluhou J.Hojdu po prihrávke Kušníra. Zdalo sa, že sa zápas skončí spravodlivou deľbou bodov, keď tri minúty pred koncom sme dostali nepochopiteľný gól strelou z polovičky ihriska /hralo sa na šírku futbalového ihriska/. Do konca zápasu sme už nič nevymysleli a tak prišla prvá strata bodov v turnaji.
4.zápas - FC VM - posledný zápas turnaja. Pri víťazstve v tomto zápase by sme turnaj vyhrali, remíza znamenala naše druhé miesto v turnaji a pri prehre by sme skončili štvrtí.
Ktorá možnosť je správna? Treba sa pozrieť na tabuľku. Opatrný zápas, zdalo sa, že remíza je nadosah. Prišla však posledná minúta zápasu, súper kopal autový kop a lopta z neho skončila kde? Kto si mysli, že v našej bráne, ten má pravdu. Samozrejme, že na vyrovnanie už času nezostávalo a tak nám ostali len oči pre plač.
Zápasy turnaja, hraného na umelej tráve, sa hrali 25 minút bez prestávky. Hralo sa v počte brankár + 7 hráčov  v poli. My sme mali iba jedného hráča na striedanie, väčšina hráčov musela hrať celý turnaj bez striedania a aj to rozhodlo o našom umiestnení. Nehovoriac o tom, že v posledných minútach zápasu sme dostali úplne zbytočné góly, ktorým sa dalo určite zabrániť.

Na turnaji nás hralo dokopy 9 hráčov v celkovom veku 438 rokov, priemerný vek bol 48.6 roka:
Heki (44 r.), Baník (45 r.), Mida (46 r.), Lehocký (50 r.), J.Hojda (58 r.), Papcun (56 r.), Kušnír (40 r.), Fenčák (45 r.), Janočko (54 r.).

M A R E C

Turnaj nad 50 rokov - Sátoráljaújhely /MR/

1.miesto

"Nedeľa 24.marca znamenala vycestovanie našich ozajstných starých pánov, tzv. 50+, na netradičný turnaj hráčov nad 50 rokov. Dejiskom tohto turnaja bolo maďarské prihraničné mestečko Sátoráljaújhely za účasti 4 mužstiev."
Pálháza - Karcsa 2:1, REAL - Sátoráljaújhely 1:1  Jaszay, Pálháza - REAL 1:6  J.Hojda 4, Janočko, Papcun, Sátoráljaújhely - Karcsa 5:2, REAL - Karcsa 8:0  Bilička 4, J.Hojda 2, Džubara, Janočko, Sátoráljaújhely - Pálháza 3:0.

1.REAL                       3   2   1   0   15: 2   7
2.Sátoráljaújhely      3   2   1   0     9: 3   7
3.Pálháza                   3   1   0   2    3:10   3
4.Karcsa                    3   0   0   3    3:15   0

D.Urban - Papcun /1 gól/, Kováč, Macinský, J.Hojda /6 gólov/, Jaszay /1 gól/, Bilička /4 góly/, Janočko /2 góly/, Džubara /1 gól/, Lehocký.

1.zápas - Sátoráljaújhely - "na úvod turnaja boli našim súperom domáci starí páni. Vedúci gól sme strelili my, snažili sme sa pridať aj druhý gól, nepodarilo sa. Naopak, boli to domáci, ktorí v závere polčasu vyrovnali. V druhom polčase sme mali prevahu, vo finálnej fáze sme zaváhali, chýbal nám kľud a presnosť. Keďže súper nemal žiadne príležitosti, nečudo, že zápas sa skončil remízou."
2.zápas - Pálháza - "úplne iný zápas ako predchádzajúci. Od začiatku sme mali prevahu, ktorú sme vyjadrili strelením štyroch rýchlych gólov,  súper ešte do polčasu znížil z penalty. To však bolo z jeho strany všetko, nám sa podarilo v druhom polčase pridať ďalšie dva góly a zápas pohodlne doviesť do víťazného konca."
3.zápas - Karcsa - "strelili sme rýchly gól, potom sme sa dlhšie trápili. Nedali sme zopár šancí, napriek tomu sme však do polčasu pridali druhý gól. Náš brankár musel iba raz zasahovať. Keď na začiatku druhého polčasu pridal Jano Bilička za štyri minúty tri góly, bolo len otázkou času o koľko gólov tento zápas vyhráme. Napokon súper bol rád, že neprehral dvojciferne."
"Sme radi, že sme si mohli takýto turnaj zahrať. Je to rarita, pretože takéto turnaje neusporiada hocikto. Naše mužstvo má v tomto smere výhodu, nakoľko v širokom kádri hráčov je dosť aj takýchto futbalových internacionálov. Treba ešte spomenúť malé jubileum - Laco Lehocký, odohral v tomto turnaji svoj 200.oficiálny zápas v drese Old Boys Real. Blahoželám si ! ! ! "

JANUÁR

Turnaj nad 35 rokov - Szikszó /MR/

3.miesto skupina B

"V sobotu 19.januára sme vycestovali do maďarského mestečka Szikszó na tradičný minifutbalový turnaj. Pricestovali sme sem obhajovať minuloročné 2.miesto. Čakala však na nás veľmi silná skupina, usporiadateľ vôbec nebral ohľad na minuloročné umiestnenie".
Szikszó - REAL 2:0, Joro - Encs 3:1, REAL - Joro 1:0 Šuster, Encs - Szikszó 0:4, REAL - Encs 3:1 Šuster, Juhás, Švec, Joro - Szikszó 4:0.

Tabuľka :
1.Joro                       3   2   0  1   7: 2   6
2.Szikszó                 3  2   0   1   6: 4   6
3.REAL                     3   2   0   1   4: 3   6
4.Encs                      3   0   0   3   2:10  0

3   2   0   1   4:3   6

Hrabovský - Baník, Kováč, Hmelár, Knap, Šuster /strelil 2 góly/, Juhás /1 gól/, Švec /1 gól/, Bilička, Bosini, Fenčák, Janočko, Kušnír.

1.zápas - Szikszó - "tradične s prvým zápasom na turnajoch mávame problémy. Inak tomu nebolo ani dnes. Začali sme síce dobre, bol to však súper, ktorý sa ujal vedenia. Nepoložili sme sa a vypracovali sme si zopár šancí, vyrovnať sa nám však nepodarilo. V druhom polčase náš tlak utlmil súper strelením druhého gólu, keď prečíslil našu obranu. Nám sa do konca zápasu nepodarilo streliť ani jeden gól a tak sme odchádzali z palubovky s prehrou o dva góly".
2.zápas - Joro - "minuloročný víťaz, s ktorým sme vlani dvakrát prehrali. Na tento zápas sme nastúpili so zabezpečenou obranou, s ktorou si súper nedokázal poradiť. Pokúšali sme sa o brejky. Po štandartke sa nám podarilo streliť vedúci gól. V druhom polčase súper zvýšil obrátky, podržal nás Hrabovský v našej bráne. Zopár šancí sme mali i my, na výsledku sa však už nič nezmenilo. Súperovi nepomohla ani dvojminútová presilovka o jedného hráča. A tak sa zrodli naše víťazstvo, s ktorým málokto počítal".
3.zápas - Encs - "zápas, v ktorom sme museli zvíťaziť. Súper však hral veľmi dobre, napriek tomu sme strelili vedúci gól. Spohodlneli sme však a súper nás trestal vyrovnaním, prvý polčas sa skončil remí
zou. Druhý polčas sa hral v našej réžii, vypracovali sme si šance, dve z nich sme využili. Dvakrát nás podržal aj Hrabovský svojimi dobrými zákrokmi. Zápas sme napokon doviedli do víťazného konca".
"Natrafili sme na silnú skupinu. Aj tak sme však mali postúpiť, domáci upsoriadatelia však po poslednom zápase v skupine urobili zmenu v pravidlách a nám ostali len oči pre plač. Zo strany domácich to nebolo vôbec férové a takéto veci sa nerobia. Pravdepodobne na svoj turnaj nepotrebujú žiadne slovenské mužstvo".