rok 2015

J Ú L

turnaj hráčov nad 35 rokov - Sokoľ

2.miesto

V horúcu prvú júlovú sobotu sme sa zúčastnili turnaja v Sokoli pri príležitosti Dńa osláv obce. V mužstvách súperov nastúpilo aj niekoľko hráčov pod 35 rokov. Hralo sa systémom každý s každým 2x25 minút. My sme mali tú smolu, že sme hrali prvé dva zápasy hneď za sebou.

Na turnaji sme hrali v zostave :
Hrabovský (46 rokov), P.Varga (56 rokov) - Hmelár (41 rokov), Papcun (58 rokov), Mida (48 rokov), Fabrici 42 rokov), J.Kačmarik (38 rokov), Bilička (53 rokov), Šuco (39 rokov), Dzoba (40 rokov - strelil 1 gól), Palkovič (41 rokov - strelil 1 gól), Kušnír (42 rokov - strelil 2 góly), Kováč (58 rokov), Džubara (60 rokov), Janočko (56 rokov - strelil 1 gól)
Na turnaji nastúpilo v našom drese 15 hráčov v celkovom veku 717 rokov, priemerný vek bol 47,8 roka.
_____________________________________________________________________________________________________

J Ú N

turnaj hráčov nad 45 rokov - V.Opátske

4.miesto sk. "A"

3.ročník turnaja hráčov nad 45 rokov sa hral za dusného letného počasia. Zúčastnilo sa ho 8 mužstiev rozdelených do 2 skupín. Hralo sa 1x15 minút s počtom hráčov 1+5. Výsledky našej skupiny:
Expotech - Celtic 1:0, REAL - Expotech 1:1  Bilička, Celtic - Reštaurácie 2:1, Celtic - REAL 0:0, Reštaurácie - Expotech 1:1, Reštaurácie - REAL 4:0.
Tabuľka našej skupiny:

1.Expotech        3   1   2   0   3:2   5
2.Celtic              3   1   1   1   2:2   4
3.Reštaurácie    3   1   1   1   6:3   4
4.REAL              3   0   2   1   1:5   2
O poradí na 1.-2.mieste rozhodli vzájomné zápasy.

3   0   2   1   1:5   2

Matisz (46 rokov), P.Varga (56 rokov) - Mida (48 rokov), Lehocký (52 rokov), Bilička (53 rokov - strelil 1 gól), Matyasek (46 rokov), Švec (45 rokov), Džubara (60 rokov)

Na turnaji nastúpilo v našom drese 8 hráčov v celkovom veku 406 rokov, priemerný vek bol 50,7 roka.
Vyhodnotenie turnaja :

S účasťou hráčov na tomto turnaji sme už od začiatku mali veľmi veľké problémy. Napokon sme boli radi, že sme mužstvo dali dokopy a nemuseli sme odvolať našu účasť. Sme radi, že nám pomohol aj Marián Džubara, s ním sme mali aspoň jedného hráča na striedanie. V prvých dvoch zápasoch sme hrali veľmi dobré a vyrovnané zápasy. To sme ešte hrali v kompletnom zložení. Tieto zápasy sme mohli aj vyhrať, napokon sme boli aj s remízami spokojní. Pred rozhodujúcim tretím zápasom sa nám však zranil Peťo Švec a celý zápas presedel iba na striedačke. V samotnom zápase sa už v 2.min zranil Janko Matyasek, nemal ho kto vystriedať. Hrali sme to, na čo sme v tomto zápase mali. Navyše aj Pali Matisz musel ísť do práce a chytal Peťo Varga. On však za góly nemohol. Za súpera v tomto zápase nastúpil aj veľmi dobrý hráč malého futbalu Jano Ivan, ktorý odohral iba tento jeden duel. Za daného stavu naša prehra ani neprekvapuje. Škoda však, že sme prehrali až rozdielom štyroch gólov.
Skončili sme síce poslední v skupine, jednotlivým hráčom za účasť na turnaji je potrebné poďakovať. Urobilo sa všetko, čo bolo v našich silách. Na viac sme však za danej situácie nemali.

J A N U Á R

turnaj hráčov nad 40 rokov - Szikszó /MR/

4.miesto

Po ročnej odmlke sme znovu zavítali do maďarského mestečka Szikszó, kde sme sme prijali pozvanie na turnaj hráčov nad 40 rokov. Doteraz sa tento turnaj hral v kategórií hráčov nad 35 rokov. Turnaja sa zúčastnilo 8 mužstiev rozdelených do dvoch skupín. Zápasy sa hrali 2x15 minút. Výsledky našej skupiny:
REAL - Rutin Encs 3:1 Parkanský 2, Vaško, Wandex - Forró 3:0, Encs - Forró 7:2, REAL - Wandex 1:0 na p.k. Kušnír, Forró - REAL 3:0, Encs - Wandex 3:2 na p.k.
1.REAL           4:  4    5b.
2.Encs          11:  7    5b.
3.Wandex       5: 4     5b.
4.Forró           5:10    3b.
O poradí na 1.-3.mieste rozhodli vzájomné zápasy.

5   2   0   3   5:7   5
Matisz (46 rokov - najlepší brankár turnaja), Kozel (64 rokov - najstarší hráč turnaja) - Mida (46 rokov), Kušnír (42 rokov - strelil 2 góly), Knap (42 rokov), Parkanský (44 rokov - strelil 2 góly), Vaško (43 rokov - strelil 1 gól), Katunský (45 rokov), Lehocký (52 rokov), Bilička (53 rokov), Džubara (59 rokov).
Na turnaji v našom drese nastúpilo 10 hráčov /okrem Kozela/ v celkovom veku 474 rokov, priemerný vek bol 47.4 roka.

Úvod turnaja nám vyšiel nad očakávanie. Zvíťazili sme nad nebezpečným súperom. Zdá sa, že v tomto zápase sme si vystrieľali všetok pušný prach, pretože v zostávajúcich 120-ich minútach turnaja sme strelili iba dva góly, z toho jeden v penaltovom súboji. Odišla nám koncovka, trápili sme sa kombinačne, nevládali sme. Pritom mužstvo sa zdalo byť ideálne poskladané. V zápasoch o umiestnenie sme prehrali v záverečných minútach po hrubých individuálnych a netaktických chybách. V zápase o 3.miesto sme v záverečných sekundách zápasu dokonca zahodili aj penaltu. Myslím si, že toto mužstvo malo na viac ako len na 4.miesto. Sklamali sme ako kolektív a chýbal nám aj bojovný duch.