rok 2014

A U G U S T

1.ročník Memoriálu Jožka Slinčáka, V.Ida

3.miesto

V sobotu 16.augusta sme zorganizovali na ihrisku vo V.Ide 1.ročník Memoriálu Jožka Slinčáka. Na turnaji sa zúčastnili tri mužstvá - Tŕnové /okr.Žilina/, Martin-Priekopa a Old Boys Real. Týmto turnajom začíname s týmito mužstvami dlhodobejšiu spoluprácu, ktorá by mala vyústiť do usporiadavania vzájomných turnajov. Nepriaznivé počasie nám nedovolilo odohrať turnaj na hlavnom ihrisku a tak vzájomné súboje prebehli na vedľajšej trávnatej ploche.
Sme radi, že pozvanie na turnaj prijala vdova po našom spoluhráčovi - pani Slinčáková so svojim synom. Po slávnostnom nástupe sme p.Slinčákovej odovzdali "Pamätnú plaketu" ako spomienku našich hráčov na Jožka. Po tomto akte nasledoval slávnostný výkop a ukončili sme to symbolickou minútou ticha.
Výsledky turnaja :
REAL - Tŕnové 1:2  Palkovič - Belaník, Turčan, REAL - Martin-Priekopa 1:3  Kušnír - Lukašík, Mucha, Matúš, Martin-Priekopa - Tŕnové 3:2  Matúš 2, Janči - Belaník, Klotton

2 - Belaník /Tŕnové/
1 - Lukašík, Mucha, Janči /Martin-Priekopa/, Turčan, Klotton /Tŕnové/, Palkovič, Kušnír /Real/

Na turnaji sme hrali v zostave:
Heki (46 rokov) - Hmelár (40 rokov), Papcun (57 rokov), Jordi (40 rokov), Baník (46 rokov), Katunský (44 rokov), Šuster (47 rokov), Knap (41 rokov), Bilička (52 rokov), Švec (43 rokov), Parkanský (44 rokov), Kováč (57 rokov), Macinský (60 rokov), Palkovič (40 rokov - 1 gól), Soroka (35 rokov), Kušnír (41 rokov - 1 gól), Fabrici (40 rokov).
Na turnaji v našom drese nastúpilo 17 hráčov v celkovom veku 773 rokov, priemerný vek bol 45.4 roka.

Vyhodnotenie turnaja :
Z nášho pohľadu na turnaji nie je čo hodnotiť. K turnaju a k pamiatke na Jožka Slinčáka sme pristúpili nezodpovedne, hrali sme bez srdca, bez bojovnosti. Týka sa to každého jedného hráča, čo nastúpil na ihrisko. Každý si na ihrisku robil, čo chcel a takto sme aj dopadli. Obrovská hanba ! Škoda obnovenia zranení Peťa Šveca i Ondreja Knapa. Vzájomný zápas našich súperov rozhodli po remízovom prvom polčase víťazstvom o gól hráči Martina-Priekopy a tak po prvom z turnajov sú na čele bez straty bodu.
Po ukončení turnaja a odovzdaní pohárov pre mužstvá nasledovalo posedenie pri grilovanej klobáske i pri chutnom gulášiku. Samozrejme nesmelo tu chýbať ani čapované pivečko i niečo tvrdšie. Poďakovanie patrí za pomoc Jankovi Šusterovi i Ondrovi Knapovi, ktorí so svojimi kamošmi nám toto posedenie pripravili. Spoločnými silami sme s
pravili všetko pre to, aby sa naši hostia cítili na tomto turnaji i na záverečnom posedení čo najlepšie.

______________________________________________________________________________________________________

J Ú N

Turnaj bývalých hráčov miniligy - nad 45 rokov

5.miesto
V predposlednú júnovú sobotu sa na ihrisku s umelou trávou vo V.Opátskom stretli bývalí hráči Košickej
miniligy, aby sa zúčastnili turnaja hráčov nad 45 rokov. Turnaj sa hral na ihrisku hádzanárskych rozmerov, hralo sa v počte 1+5. Turnaja sa zúčastnilo 8 mužstiev rozdelených do dvoch skupín. Jednotlivé zápasy sa hrali 1x20 min. bez prestávky. V našej skupine okrem nášho mužstva boli ešte starí páni Celticu, Teplej Valcovne a Expotechu. Výsledky našej skupiny:
Expotech - REAL 1:1  Matyasek, Celtic - T.Valcovňa 4:1, REAL - T.Valcovňa 3:1  Heki 2, Matyasek, Celtic - Expotech 1:0, Celtic - REAL 3:1  Ernst, Expotech - T.Valcovňa 4:1

8.T.Valcovňa

Matisz - Kováč, Ernst /1 gól/, Mida, Závacký, Macinský, Lehocký, Matyasek /4 góly/, Heki /2 góly/.

Naša bilancia na turnaji:
4   2   1   1   7:5   7

Vyhodnotenie turnaja:
Turnaj sa hral za ideálneho letného počasia. V prvom zápase proti Expotechu sme hrali proti mužstvu, ktoré spolu hráva v Lige starých pánov. Zo začiatku mal prevahu náš súper, postupne sme sa prebrali, výsledkom čoho bol náš vedúci gól. Súper sa však nevzdal a tri minúty pred koncom vyrovnal na konečných 1:1.
V zápase s Teplou Valcovňou sme získali dvojgólový náskok. Aj keď súper strelil kontaktný gól, zásluhou Hekiho sme pridali tretí gól a zápas sme doviedli do víťazného konca.
Proti neskoršiemu víťazovi turnaju, mužstvu Celticu, sme zaspali úvod zápasu a už v 5.min sme prehrávali 0:2. Postupne sme sa prebrali, čoho výsledkom bolo zníženie stavu zápasu zásluhou Ľuba Ernsta. Súper však naďalej mal prevahu, ktorú vyjadril gólom v predposlednej minúte.
Zásluhou horšieho skóre sme skončili v tabuľke na treťom mieste a tak nás čakal zápas o konečné 5.miesto. Našim súperom bolo mužstvo Reštaurácii. Vzájomný zápas začal opatrne. V obrane sme hrali spoľahlivo, dobre chytal Heki, ktorý v tomto zápase musel zastúpiť Paliho Matisza. My sme hrali na rýchle protiútoky, z ktorých sa nám jeden vydaril a zásluhou Matyaseka sme strelili vedúci gól. Súper sa snažil vyrovnať za každú cenu, vytvoril si zopár šancí, gól však nedal. Naopak, nám sa podarilo v poslednej minúte prečísliť obranu súpera a Janko Matyasek druhým gólom v tomto zápase rozhodol o našom víťazstve i o tom, že v turnaji sme obsadili konečné 5.miesto.
V dnešnom turnaji za nás nastúpilo 9 hráčov, v celkovom veku 448 rokov, priemerný vek bol 49,7 roka.

M Á J

Turnaj Letísk, Pušovce okr.Prešov

3.miesto
V sobotu 10.mája sme zavítali do obce Pušovce, kde sa uskutočnil turnaj Letísk za účasti 6 mužstiev: Letisko KE, Letisko PO, Pušovce, Aeroflot Moskva, ČSA Praha a nášho mužstva Old Boys Real Košice. Turnaj sa hral na 2 ihriskách hádzanárskych rozmerov v počte brankár + 4 hráči v poli. Naše výsledky:
Aeroflot Moskva 1:3 J.Kačmarik, Letisko KE 3:2 na p.k. Timko 2, Matyasek, Pušovce 1:3 P.Kačmarik, ČSA Praha 2:1 J.Kačmarik, Matyasek, Letisko PO 3:1 Timko 2, J.Kačmarik.